mgr Magdalenia Kotra-Truszczyńska, magister fizjoterapii, certyfikowany terapeuta manualny wg standardów IFOMPT

Ukończyłam studia magisterskie na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach w 2013 roku. W tym samym roku ukończyłam również studia magisterskie na Uniwersytecie Ekonomicznym, na kierunki Finanse i Zarządzanie w Ochronie Zdrowia. Przygodę z fizjoterapią rozpoczęłam od pracy w domu pacjenta, gdzie głównie miałam okazję pracować z pacjentami ortopedycznymi i neurologicznymi. Następnie współpracowałam z gabinetami fizjoterapii, gdzie najczęściej pojawiali się pacjenci po różnego rodzaju urazach, zabiegach, operacjach, a także pacjenci z bólami kręgosłupa, barku, stawów kolanowych i biodrowych. Moja praca polega na indywidualnym podejściu do pacjenta, staram się czerpać w swojej pracy z różnych metod fizjoterapii, tak, aby pacjent mógł możliwie szybko powrócić do dobrostanu psychofizycznego. Uważam, że pozytywne podejście psychiczne pacjenta do terapii i jego aktywne zaangażowanie w proces terapeutyczny jest kluczowe w powrocie do zdrowia. 

W ostatnim czasie szczególnie zainteresował mnie obszar fizjoterapii związany z uroginekologią, w związku z czym rozpoczęłam cykl szkoleń związany z fizjoterapią kobiet w ciąży, po porodzie, z nietrzymaniem moczu oraz innymi problemami funkcjonalnymi w obrębie miednicy mniejszej.  

Prywatnie jestem pasjonatką wielu sportów. Przez wiele lat czynnie uprawiałam piłkę ręczną, następnie przerzuciłam się na sport indywidualny. Brałam udział w wielu biegach ulicznych i  triathlonach, a ostatnio szczególnie polubiłam biegi górskie. 

Uwielbiam niestandardowe podróże, górskie eskapady, dobrą muzykę i taniec. 

Ukończone szkolenia : 

Terapia manualna wg standardów IFOMPT 

Drenaż limfatyczny 

Kinematic Taping 

PNF Basic

PNF Advance 

Kurs okołoporodowy – techniki relaksacji w ciąży, rehabilitacja okołoporodowa 

Ból w ciąży 

Rozejście mięśni prostych brzucha